Lav Aktivitet 🌔 87% Oppdatert live

Sørlysvarsel
Comandante Luis Piedrabuena

Sanntids nordlysforhold for Comandante Luis Piedrabuena, Santa Cruz, Argentina. Breddegrad 50°S · Magnetisk breddegrad 50°S

Kveldens vurdering: sørlys-varselet for Comandante Luis Piedrabuena i kveld viser 5% sjanse for synlighet, drevet av et geomagnetisk Kp-varsel på 1.67. For å se nordlyset trenger du klar himmel; skydekket er nå anslått til 61%. Beste tid å se opp er mellom 23:00 og 01:00. Lav nordlyssannsynlighet i Comandante Luis Piedrabuena i kveld. Sjekk igjen i morgen.

Nordlyssannsynlighet

5%

Lav Sannsynlighet

Sjanse for synlig nordlys i kveld

Beste tidspunkt

23:00

– 01:00

Optimalt tidspunkt

Kp-indeks

1.67

Lav

Planetar geomagnetisk aktivitet

Skydekke

61%

Overskyet

Nåværende sikt

Aurora

Kveldens vurdering

Lav nordlyssannsynlighet i Comandante Luis Piedrabuena i kveld. Sjekk igjen i morgen.

🌔 Advarsel: Sterkt månelys (87%) kan redusere synligheten.

Timevarsel

00
00:00 — 5%
01:00 — 5%
02:00 — 5%
03:00 — 5%
04:00 — 5%
05:00 — 5%
06
06:00 — 5%
07:00 — 5%
08:00 — 5%
09:00 — 5%
10:00 — 5%
11:00 — 5%
12
12:00 — 5%
13:00 — 5%
14:00 — 5%
15:00 — 5%
16:00 — 5%
17:00 — 5%
18
18:00 — 5%
19:00 — 5%
20:00 — 5%
21:00 — 5%
22:00 — 5%
23:00 — 5%
00:00 06:00 12:00 18:00 23:00
Tid (UTC)Nordlyssannsynlighet (%)
00:005%
01:005%
02:005%
03:005%
04:005%
05:005%
06:005%
07:005%
08:005%
09:005%
10:005%
11:005%
12:005%
13:005%
14:005%
15:005%
16:005%
17:005%
18:005%
19:005%
20:005%
21:005%
22:005%
23:005%

27-dagers varsel

App-eksklusivt

Lås opp 27-dagers varsel

Utvidede varsler, push-varsler og skykart for Comandante Luis Piedrabuena i Aurora Hunt-appen.

25. aug.

Kp-indeks •••
Sannsynlighet •••
Skydekke •••

26. aug.

Kp-indeks •••
Sannsynlighet •••
Skydekke •••

27. aug.

Kp-indeks •••
Sannsynlighet •••
Skydekke •••

Nordlysobservasjon i Comandante Luis Piedrabuena

Comandante Luis Piedrabuena (Argentina) ligger på 50°S på den sørlige halvkule. Denne siden vurderer sørlys: sterk geomagnetisk aktivitet, mørk himmel, lite måneskinn, klart vær og åpen sørhorisont. Planlegg rundt Kp 6++ og sjekk skydekket rett før du drar ut.

Aurora Hunt gir sanntidsvarsler, skykart og nordlysprognoser spesielt for Comandante Luis Piedrabuena. Last ned appen.

Ofte Stilte Spørsmål

Kan man se sørlys i Comandante Luis Piedrabuena?
Sørlys kan være synlig fra Comandante Luis Piedrabuena når den geomagnetiske aktiviteten er sterk, himmelen er mørk og klar, og sørhorisonten er åpen. Kp rundt 6+ er en veiledning for stedet, ikke en garanti.
Når er den beste sesongen for sørlys i Comandante Luis Piedrabuena?
Den praktiske mørkesesongen i Comandante Luis Piedrabuena går fra mars til september, og de lengste nettene er vanligvis fra mai til august. Sørlys kan forekomme hele året når aktivitet og mørke sammenfaller.
Hvor bør man lete etter sørlys nær Comandante Luis Piedrabuena?
Velg et mørkt sted borte fra bylys med bred og uhindret utsikt mot sørhorisonten. Sjekk skydekke, måneskinn og lokale adkomstforhold før du drar.
Hvilken Kp-indeks trengs i Comandante Luis Piedrabuena?
Nødvendig Kp varierer med magnetisk bredde og stormens geometri. Ved Comandante Luis Piedrabuena er Kp 6+ en planleggingsverdi; retningen på solvinden, særlig sørlig Bz, kan endre utfallet.
Øker jevndøgnene sjansen for sørlys?
Geomagnetisk aktivitet kan være gunstigere rundt jevndøgnene i mars og september, men et syn er ikke garantert. Mørke, klar himmel og en aktiv sørlysoval må fortsatt sammenfalle.

Relaterte nordlysguider

📡

Nordlys i kveld i Norge

En praktisk kveldsrutine for å velge sted, tidspunkt og trygg rute med Kp, Bz, skyer, måne og horisont.

🔮

Nordlysvarsel for Norge

Slik leser du Kp, Bz, solvind, skydekke, mørke, måne og timevinduer uten å overtolke ett tall.

🧭

Kp-indeks og nordlys i Norge

Hva Kp 0-9 og NOAA G-skalaen betyr fra Tromsø og Alta til Trondheim, Oslo og sørnorske stormvinduer.

Se alle guider

Nærliggende nordlyssteder

28 de Noviembre

51.6°S Se varsel →

Alto Rio Senguer

45°S Se varsel →

Bariloche

41.1°S Se varsel →

Caleta Olivia

46.5°S Se varsel →

Comodoro Rivadavia

45.9°S Se varsel →

El Calafate

50.3°S Se varsel →

Varsler for Comandante Luis Piedrabuena

Utvidede varsler, push-varsler og skykart for Comandante Luis Piedrabuena i Aurora Hunt-appen.

Aurora Hunt

Varsler for Comandante Luis Piedrabuena